Wakacje 2018 w Bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Złotniki Kujawskie jak co roku zorganizowała zajęcia dla dzieci, które odbywały się w dniach 01.08-30.08.2018r od wtorku do piatku w godz 12.00-14.00 i uczestniczyło w nich 30 osób. Wakacyjną przygodę dzieci rozpoczęły od programowania  w programie Scratch przy wykorzystaniu robotów Finch. Odbywały się również zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały m.in.: piankowe stworki,obrazki wyklejane kolorową solą, zwierzęta i ptaki 3d, ilustracje przy użyciu kredek świecowych i farbki. Nie zabrakło też gier stolikowych, zabaw ruchowych również na świeżym powietrzu.

08.08 dzieci uczestniczyły w przedstawieniu "Kot w butach": spektakl bogaty  w muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci biorą czynny udział, m.in.: pomagają kotu złapaćanimowanego bażanta oraz posłuchać piosenek zaśpiewanych na żywo.

Poznając historię Polski dzieci uczestniczyły w wycieczkach do';

-Pobiedzisk gdzie w Grodzie Pobiedziska mogły zobaczyć średniowieczne machiny, fortyfikacje grodów budowanych w wiekszości z drewna, poznać zasady działania maszyn oblężniczych, miecze, tarcze, zbroje i inny oręż stosowany przez wojów Mieszka i Bolesława Chrobrego. Zwiedziły też Skansen Miniatur: miniatury budowli wykonanych w skali 1:20 m.in. Mysia Wieża, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie czy Pałac w Lubostroniu.

-Koronowa. Wioska Ginących Zawodów gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach garncarskim, podczas którego poznali historię garncarstwa, zobaczyli jak toczy się glinę na drewnianym nożnym kole garncarskim, samodzielnie ulepiły kaganek z gliny; powroźniczym w ramach którego poznali zawód powroźnika, skręcali liny konopne na specjalnym kołowrotku; wikliniarskim, podczas którego poznali historię rzemiosła wikliniarskiego, wykonali własnoręcznie płotki. Każde z dzieci zabrało na pamiątkę samodzielnie wykonane przedmioty.

Na zakończenie wakacyjnych zajęć nie obyło się bez niespodzianek. W ostatni dzień zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania koszulek, które zabrały ze sobą do domu oraz pikniku naplacu zabaw.

Wakacje współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.