Sto rzeczy na stulecie

Biblioteka Publiczna Gminy Złotniki Kujawskie już po raz czwarty brała udział  w akcji "Noc Bibliotek" pod hasłem "Rzeczpospoczyta". Wspólną zabawę dzieci rozpoczęły od czytania fragmentu książki "Poczet psujów polskich", z krótkich wesołych opowiadań mogły dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne, jakich używano przedmiotów 100 lat temu. Dzieci dzięki wystawie mogły porównać przedmioty codziennego użytku używane wiele lat temu ze wspólczesnymi. Następnie uczestniczyły w spacerze ulicami Złotnik Kujawskich, podczas którego dowiedziały się wiele ciekawostek związanych z historią ich miejscowości. Uzyskane informacje wykorzystały rozwiązując hasła krzyżówki i odgadując główne, by tego dokonać musiały same odszukać potrzebne literki porozkładane w różnych miejscach. Nie zabrakło też seansu filmowego "Tarapaty", zabaw ruchowych i innych atrakcji oraz pysznego poczęstunku, za który dziękujemy paniom Iwonie Gołczyńskiej i Karolinie Małeckiej. Impreza odbyła się 09.06.2018 roku w ramach projektu "Sto rzeczy na stulecie" realizowanego przez Bibliotekę i wzięło w niej udział 20 dzieci.