Odjazdowy Bibliotekarz 2018

Biblioteka Publiczna Gminy Złotniki Kujawskie już po raz piąty brała udział w ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" w ramach realizowanego projektu "Sto rzeczy na stulecie". Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów przejeżdżając przez okolicę mogą aktywnie spędzać czas. Tegoroczny rajd odbył się 23.06.2018r. i wzięło w nim udział 22 osoby (dzieci i dorośli). Trasa rajdu przebiegała: Złotniki Kujawskie - Mierzwin - Jaksice - Mierzwin - Złotniki Kujawskie. Metą rajdu był Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej "Tęcza", gdzie dzieci spotkały się z końmi rasy Fiording. Charakteryzują się one przyjaznym nastawieniem do dzieci, spokojem oraz łagodnym wyglądem. Pani Magdalena Matz opowiedziała uczestnikom spotkania czym jest Hipoterapia i dlaczego jest tak ważna w rehabilitacji medycznej, którzy mieli też możliwość pojeździć na koniach. W trakcie imprezy uczestnicy rajdu mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami i słodyczami. Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy uczestnicy zakończyli rajd z zapewnieniem uczestnictwa w przyszłym roku.